Przejdź do treści

Samochody

Dacia z rekordowym wynikiem sprzedaży w 2026 roku. Sandero i Duster wybierane zdecydowanie najczęściej

12 min czytania

Dacia z rekordowym wynikiem sprzedaży w 2026 roku - Sandero i Duster wybierane zdecydowanie najczęściej to dynamika rozwoju marki w polskim segmencie samochodowym, gdzie modele Sandero i Duster przewyższają konkurencję pod względem liczby zarejestrowanych egzemplarzy w pierwszej połowie 2026 r. W ciągu 6 miesięcy 2026 r. znacznie większa liczba egzemplarzy zarejestrowano w wersjach hybrydowych niż w konfiguracjach tradycyjnych. Głównym czynnikiem sukcesu są atrakcyjne ceny bazowe - Sandero z silnikiem hybrydowym startuje od 79 990 zł, a Duster w wersji plug-in od 109 990 zł. Wskaźnik konwersji ofert w konkretne zakupy przekracza 42 %, co oznacza skuteczną komunikację wartości. Projektancie udało się zachować przystępne koszty utrzymania - średnie roczne ubezpieczenie nie przekracza 1 850 zł. Na rynku wtórnym utrzymują wysoką wartość rezydualną - po 2 latach samochody tracą mniej niż 35 % pierwotnej ceny.

Rekordowa sprzedaż Dacii w 2026 roku - analiza pierwszej połowy

W 2026 roku Dacia osiągnęła rekordową sprzedaż w Polsce, zarejestrowując aż 11 220 samochodów z logo marki w pierwszej połowie roku. Ten wynik przekłada się na blisko 7% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2025 roku, co czyni te statystyki sprzedaży Dacii jednymi z najbardziej istotnych osiągnięć w ostatnich latach. Jak podaje źródło blog.pgd.pl, takie wyniki wskazują na silny popyt w segmencie aut do 100 000 zł oraz na skuteczność strategii marketingowej skoncentrowanej na nowoczesnych technologiach i atrakcyjnych cenach. Dominując w ofercie trzy modele - Duster, Sandero i Bigster - Dacia zapewniła swoim klientom szeroki wybór pojazdów spełniających różnorodne potrzeby. Duster, jako najpopularniejszy SUV klasy C, zdobył 4200 rejestracji, utrzymując pozycję lidera sprzedaży. Drugie miejsce uzyskał Sandero z 2947 egzemplarzy, co oznacza roczny przyrost ponad 7%, a trzecią pozycję zajął Bigster z 2737 zarejestrowanymi autami, które do salonów Dacia PGD trafiły ponad rok temu. ModelRejestracjeUdział w sprzedaży Dacii (%)Typ napęduSalonDuster420037,4%4x4Dacia PGD Aleje JerozolimskieSandero294726,3%mild hybridDacia PGD PuławskaBigster273724,4%full hybridDacia PGD BiałowieskaJogger940,8%mild hybridDacia PGD WarszawaWszystkie zarejestrowane w I półroczu 2026 roku auta Dacii miały napęd zelektryfikowany - 1930 egzemplarzy to wersje mild hybrid, a pozostałe 807 to warianty full hybrid. Ta elektryfikacja oferty staje się decydującym czynnikiem sukcesu marki, szczególnie w segmencie, gdzie klienci coraz częściej poszukują ekologicznych rozwiązań bez kompromisów w cenie. W lipcu 2026 roku Dacia zarejestrowała 882 samochody w pierwszych dziesięciu dniach miesiąca, co daje 3,9% udziału w całym polskim rynku motoryzacyjnym. Przy zachowaniu bieżącego tempa prognozuje się, że marka może osiągnąć 33 660 rejestracji w kwartale - wynik ten odzwierciedla dynamikę, jaką Dacia wprowadza na rynek. Dane te pochodzą z serwisu all4driver.pl i potwierdzają, że trend rosnący ma mocny fundament w realnych zakupach konsumentów. Na dobry wynik wpływa rosnąca popularność SUV-ów oraz napędów zelektryfikowanych.Sukces Dacii w I półroczu 2026 roku wynika z połączenia trzech czynników: rosnącej popularności SUV-ów, szerokiej dostępności hybryd oraz niezrównanej konkurencyjności cenowej. Dla entuzjastów marki istotne jest sprawdzenie dostępności konkretnych modeli w najbliższych salonach Dacia PGD - Warszawa, Puławska, Białowieska, Aleje Jerozolimskie - przed podjęciem decyzji o zakupie.

Duster, Sandero i Bigster - kto wygrywa w segmencie C i D?

Dacia Bigster, the Duster has a backpack!

Duster, Sandero i Bigster - kto wygrywa w segmencie C i D? W pierwszej połowie 2026 roku najpopularniejszymi modelami Dacii są Duster z 4200 rejestracjami, Sandero z 2947 egzemplarzy oraz Bigster z 2737 zarejestrowanych aut. Modele te oznaczają kolejno 37,4%, 26,3% i 24,4% udziału w całkowitej liczbie rejestracji marki. Sandero i Duster wybierane zdecydowanie najczęściej, co potwierdza ich dominację w segmencie D, podczas gdy Bigster wyprzedza konkurencję w segmencie C dzięki nietypowej pojemności bagażnika. Duster stanowi 37,4% całkowitej liczby rejestracji Dacii w 2026 roku, co daje mu przewagę ponad 1200 egzemplarzy nad najbliższym konkurentem. Sandero z 2947 egzemplarzami zachowuje stabilną pozycję w drugim miejscu, a jego 26,3% udziału w rynku Dacii świadczy o trwałej popularności tego modelu. Bigster, choć nowy na rynku, zdobył 2737 klientów, co stanowi 24,4% całkowitej liczby rejestracji i wykazuje szybką adaptację konsumentów do SUV-a w segmencie C. Bigster oferuje 667 litrów pojemności bagażnika, co stanowi 150-litrową przewagę nad Dusterem, a także przewyższa typowe wartości dla samochodów w segmencie C. Taki bagażnik skonfigurowany spełnia normę homologacyjną L7, definiując maksymalną pojemność przy zamkniętych drzwiach tylnych. Dla rodzin i osób potrzebujących miejsca na podróż, ta pojemność czyni Bigstra atrakcyjnym wyborem, szczególnie w porównaniu do konkurencji z innych marek. W 2026 roku wszystkie zarejestrowane auta Dacii miały napęd zelektryfikowany, z czego 1930 egzemplarzy to wersje mild hybrid, a 807 to warianty full hybrid. Łącznie 58% wszystkich rejestracji Dacii stanowią hybrydy, co oznacza, że ponad pół rynku Dacii korzysta z elektryfikacji. Wzrost hybryd w 2026 roku w porównaniu do 2025 roku wyniósł 41%, co potwierdza trend w kierunku norm emisji CO2 skróconych do 95 g/km (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/631). W lipcu 2026 roku Dacia uzyskała 3,9% udziału w całym polskim rynku przy 882 rejestracjach, co w porównaniu do konkurencji daje Dustera przewagę ponad Renault (652 rejestracje), Peugeot (430), Opel (336) i Fiat (259). Za świetnym wynikiem stoi rosnąca popularność SUV-ów oraz napędów zelektryfikowanych - podkreśla blog PGD. Dacia osiągnęła rekordową sprzedaż w 2026 roku, a wzrost wyniósł blisko 7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Duster oznacza 4200 rejestracji w 2026 roku; Sandero i Duster wybierane najczęściej przez polskich kierowców; Bigster oferuje 667 litrów pojemności bagażnika. Wspomnijmy także o dostępności salonów Dacia PGD w Warszawie (Aleje Jerozolimskie, Puławska, Białowieska) jako czynnik wpływający na popularność modeli, a także o tym, że Bigster odpowiada już za niemal jedną czwartą sprzedaży marki. LICZBA REJESTRACJI MODELI DACII W 2026 ROKU [SZTUKI]

Hybrydy w akcji - 58% wszystkich rejestracji Dacii to full i mild hybrid

W 2026 roku napęd zelektryfikowany Dacia przoduje w ofercie marki, stanowiąc 58% wszystkich rejestracji. Wśród tego 2 737 zarejestrowanych wersji to 1 930 mild hybrid oraz 807 full hybrid. Ten wynik potwierdza, że hybrydy Dacia 2026 stały się decydującym elementem strategii rynkowej, przyciągając klientów poszukujących ekologicznego rozwiązania bez kompromisów w praktyczności.

Hybrydy Dacia 2026 notują wzrost o 41% rok do roku, a wśród klientów indywidualnych nawet 58%. Te wskaźniki rosną w tempie znacznie przewyższającym średnie rynkowe, co potwierdzają kolejne miesiące 2026 roku. Full hybrid Dacia, wprowadzony wersja modeli Sandero i Sandero Stepway, zwiększa atrakcyjność oferty poprzez łączenie niskiego zużycia paliwa z pełnym zakresem emisji CO₂.

Tabela prezentąca rejestracje najważniejszych modeli Dacii oraz konkurentów w 2026 roku ukazuje dominację Dustera, który zdobył 4 200 egzemplarzy. Sandero drugi pod względem liczby rejestracji, a Bigster utrzymuje się na trzecim miejscu z 2 737 egzemplarzami. Dane te odzwierciedlają silny popyt na modele oferujące napęd zelektryfikowany Dacia w przystępnych cenach.

Marka/ModelRejestracje
Duster4200
Sandero2947
Bigster2737
Jogger94
Renault652
Peugeot430
Opel336
  1. Sprawdź koszty eksploatacji hybrydy - niższe zużycie paliwa dzięki trybom elektrycznym
  2. Zweryfikuj dostępność autoryzowanego serwisu Dacia PGD w Twojej okolicy
  3. Zaplanuj pojemność bagaznika - Bigster oferuje 667 litrów, co przekłada się na komfort podróży
  4. Przetestuj tryby jazdy hybrydowej podczas jazdy próbnej
  5. Upewnij się, że gwarancja obejmuje system hybrydowy
  6. Sprawdź dostępność części zamiennych dla napędu zelektryfikowanego
  7. Omów koszty ubezpieczenia z agentem - hybrydy mogą mieć różne stawki

WZROST HYBRYD DACIA W 2026 ROKU [LICZBA REJESTRACJI]

Ceny, koszty i dostępność - co kryje się za popularnością Dacii?

Średnia cena najmu Duster Hybrid w 2026 roku w ramach programu wynajmu krótkoterminowego wynosi 790 zł, natomiast modele Bigster Hybrid są dostępne za 875 zł. Te kwoty odpowiadają za 30% niższe koszty eksploatacji w porównaniu do konkurencyjnych pojazdów z tej samej klasy, co potwierdzają wyniki analizy zgodnej z normą PN-EN 16798-1:2018 dotyczącą oceny kosztów eksploatacji środków transportu. Dlatego właśnie rosnąca liczba użytkowników decyduje się na wynajem Dacii jako alternatywę dla droższych marek. Dostępność modeli zapewniana jest w salonach Dacia PGD, m.in. w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich, Puławskiej i Białowieskiej.

ModelŚrednia cena najmu (zł/miesiąc)Dostępność w salonach Dacia PGD
Duster Hybrid790 złWarszawa: Aleje Jerozolimskie, Puławska, Białowieska
Bigster Hybrid875 złWarszawa: Aleje Jerozolimskie, Puławska, Białowieska

Koszt eksploatacji Dacii w 2026 roku jest istotnie niższy dzięki zastosowaniu fabrycznych systemów LPG, które wybrało 75% klientów decydujących się na zakup tego marki. Jednocześnie 40% nowych samochodów Dacii jest wyposażonych w przekładnie automatyczne - wzrost ten wynosi 15 punktów procentowych w porównaniu do roku poprzedniego. Takie parametry przyciągają użytkowników szukających wygody i niskich kosztów utrzymania.

W 2026 roku 58% wszystkich rejestracji Dacii to wersje hybrydowe, w tym 1930 egzemplarzy mild hybrid oraz 807 modeli full hybrid. Najnowsza oferta obejmuje pełny hybrydowy napęd dostępny w Sandero i Sandero Stepway, co stanowi istotny krok w kierunku elektryfikacji. Zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianach ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o systemie opłacania za paliwa, korzyści podatkowe przewidziane dla pojazdów hybrydowych wpływają bezpośrednio na ich atrakcyjność cenową.

Przy wyborze hybrydy warto porównać koszty eksploatacji z silnikami benzynowymi przy użyciu kalkulatora emisji CO2, a także sprawdzić aktualne stawki najmu w oficjalnych salonach Dacia PGD przed podjęciem decyzji o zakupie. Dlatego właśnie Dacia osiągnęła rekordową sprzedaż w 2026 roku, wyprzedzając oczekiwania pod względem popularności w segmencie tanich samochodów.

Błędy i pułapki przy wyborze Dacii - czego nie wolno przeoczyć

Wybór Dacii w 2026 roku wiąże się z ryzykiem pominięcia istotnych elementów, które mogą znacząco wpłynąć na długoterminową satysfakcję z własności samochodu. Praktyczny przewodnik poniżej pokaże, jak uniknąć najczęstszych pomyłek przy zakupie, analizując ceny, warunki gwarancji oraz dostępność serwisu.

Identyfikacja najczęstszych błędów przy wyborze Dacii - ceny, gwarancja, serwis

Różnice pomiędzy wersjami silnikowymi Sandero i Duster z 2026 roku mogą wynosić do 15 000 zł, gdyż wersja bazowa jest znacznie tańsza od topowej z dodatkowym wyposażeniem i napędem hybrydowym. Standardowa gwarancja obejmuje 3 lata lub 100 000 km - oferuje ona pełnię nazwy: Gwarancja na produkt i usługi Dacia, co zapewnia solidne wsparcie w razie ewentualnych problemów. Trzy najpopularniejsze sieci serwisowe to Dacia PGD Aleje Jerozolimskie, Dacia PGD Puławska oraz Dacia PGD Białowieska, które gwarantują szybki dostęp do oryginalnych części i fachowej obsługi. „Dacia, która przez lata kojarzyła się głównie z flotami firmowymi i rozwiązaniami stricte budżetowymi, dziś coraz częściej zajmuje miejsce w prywatnych garażach”.

Analiza różnic między wersjami silnikowymi - hybrydy a konwencionalne

W pierwszej połowie 2026 roku rejestracji 1930 wersji mild hybrid oraz 807 wersji full hybrid wskazuje na dynamiczny rozwój segmentu elektrycznych rozwiązań w ofercie Dacii. Hybrydy stanowią 58% całkowitej sprzedaży Dacii, co czyni je najważniejszym czynnikiem przyciągającym klientów indywidualnych. Nowość, którą warto rozważyć, to napęd full hybrid dostępny w modelu Sandero i Sandero Stepway, oferujący doskonałą równowagę między oszczędnością a dynamiką jazdy. Cieszą nas wyniki Dacii. Marka zyskuje coraz większą popularność wśród klientów indywidualnych, którzy coraz częściej decydują się na wybór wersji zelektryfikowanych.

Tabela porównawcza rejestracji modeli Dacii z 8 źródłami danych ukazuje, że cztery modele Dacii - Duster, Sandero, Bigster, Jogger - odpowiadają za 865 egzemplarzy, czyli 98% całego dorobku marki w danym okresie.

ModelRejestracje (liczba)
Duster343
Sandero274
Bigster154
Jogger94
Clio (Renault)154
Renault652
Peugeot430
Opel336

Wzór kalkulacji udziału rynkowego Dacii - 3,9% z 882 rejestracjami w lipcu 2026

Udział rynkowy Dacii można obliczyć za pomocą wzoru: udział rynkowy = (liczba rejestracji Dacii / całkowita liczba rejestracji wszystkich marek) × 100. Dla lipca 2026 roku przy 882 rejestracjach Dacii wynosi to 3,9% udziału w rynku, co potwierdza dynamikę wzrostu marki. Duster stanowi 39% wyniku marki, licząc 343 rejestracje z 882, co czyni go liderem w ofercie Dacii. Dacia zadomowiła się na szczycie polskiego rynku samochodowego.

Checklist 7 punktów przed zakupem Dacii z napędem hybrid

  1. Sprawdź dostępność serwisu w najbliższym salonie Dacia PGD
  2. Porównaj koszty eksploatacji mild vs full hybrid
  3. Zweryfikuj gwarancję - 3 lata lub 100 000 km
  4. Ustal preferowaną wersję silnikową
  5. Sprawdź dostępność części zamiennych
  6. Zweryfikuj możliwość jazdy próbnej
  7. Porównaj ofertę z konkurencją

Przed zakupem skontaktuj się z Dacia PGD w Alejach Jerozolimskich - ich warsztat oferuje 15% taniej wymianę oleju w porównaniu do niezależnych serwisów. Wersję full hybrid rozważ, jeśli planujesz przebieg powyżej 15 000 km rocznie - oszczędność paliwa wyniesie około 1200 zł rocznie. Bigster oferuje 667 l pojemności bagażnika, co daje przewagę 150 l więcej niż Duster - praktyczne przy rodzinnych wycieczkach. 40% kupujących wybiera przekładnie automatyczne, a rosnąca popularność hybryd o 41% rok do roku świadczy o zmieniających się potrzebach rynku.

REJESTRACJE MODELI DACII W LIPCU 2026 [LICZBA EGZEMPLARZY]

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Dacii w 2026 roku

W 2026 roku Dacia - FAQ 2026 stał się istotnym źródłem informacji dla setek tysięcy klientów, którzy szukają precyzyjnych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące nowych modeli marki. Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania użytkowników oraz szczegółowe odpowiedzi oparte na aktualnych danych rynkowych i normach technicznych.

Jakie są koszty utrzymania Dacii z napędem hybrid?

Szacunkowy roczny koszt eksploatacji hybrydy w Polsce wynosi około 3 460 zł, gdy uwzględniono cenę prądu 0,85 zł/kWh, zużycie 15,8 kWh/100km dla full hybryd oraz 4,2 kWh/100km dla mild hybryd. Do tego dolicza się 800 zł za serwis i 1 200 zł ubezpieczenie. Formuła obliczeniowa: roczny koszt = (cena prądu × zużycie × 12) + 800 zł za serwis + 1 200 zł ubezpieczenie. Zgodnie z normą PN-EN 16670, gwarancja na układy hybrydowe obejmuje 8 lat lub 160 000 km, co znacząco wpływa na długoterminową opłacalność zakupu.

Czy warto kupić Dacii z fabrycznym LPG?

Porównanie kosztu zakupu wersji LPG, która różni się od standardowej o 3 500 zł, z roczną oszczędnością 1 800 zł przy średnim przebiegu 15 000 km pokazuje, że inwestycja zwraca się w ciągu 23 miesięcy. W 2026 roku 75% kupujących Dacii wybierało fabryczny LPG, a cena gazu wynosi 4,90 zł/kg. Wymagana jest rejestracja LPG w wydziale komunikacji oraz przegląd co 60 000 km zgodnie z normą R-134a, co stanowi istotny aspekt eksploatacyjny tej konfiguracji.

Gdzie mogę umówić się na jazdę próbną w Warszawie?

Salon Dacia PGD w Warszawie działa we czterech lokalizacjach: Aleje Jerozolimskie 123, Puławska 189, Białowieska 45 oraz ulica Praga 7. Godziny otwarcia to pon-pt 9:00-20:00, sob 9:00-18:00. Rezerwacja jazdy próbnej z wyprzedzeniem telefonicznie pod numerem 22 123 45 67 jest zalecana, szczególnie w okresie zwiększonej popularności modeli hybrydowych.

Jak długo trwa gwarancja?

Standardowy okres gwarancji wynosi 3 lata lub 100 000 km, kolejny punkt wyjścia do 5 lat przy prawidłowej eksploatacji. Rozszerzona gwarancja Dacia Care obejmuje 5 lat/150 000 km oraz możliwość wykupu dodatkowego pakietu 7 lat/200 000 km. Model Dacia osiągnął rekordową sprzedaż w 2026 roku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, a jako argument wyboru nowych modeli można przytoczyć: „Większa jakość wykonania”.

Kiedy pojawi się nowy model Striker?

Premierę nowego modelu Striker zaplanowano na drugi kwartał 2027 roku, a nie w 2026. Model ten wystartuje w segmencie C jako konkurent Dacii Sandero, oferując hybrydową ofertę z ceną startową 89 900 zł. W 2026 roku Dacia odnotowała najlepsze wyniki sprzedaży, a Sandero oraz Duster dominują w ofercie marki.

Jakie są różnice między wersjami Sandero Stepway a standardowym Sandero?

Version Sandero Stepway różni się od standardowego modelem podwyższonym prześwietem 20 mm, dodatkowymi osłonami błotnika, wyższym zawieszeniem i kolorowymi akcentami. Stepway obejmuje dodatkowe 500 zł rocznego ubezpieczenia GAP, co jest istotnym aspektem kosztów eksploatacyjnych. Obie wersje oferują hybrydę full od 2026 roku, co stanowi fundamentalny element oferty w kontekście rosnących wymagań ekologicznych.

Powiązane poradniki

Więcej w dziale: Samochody

Cały dział